شرکتهایی مانند Vicary’s Subliminal Projection Co

همه چیز درمورد فایل های صوتی سابلیمینال مسیج! در صورت پخش این فایل های صدایی نمی شنوید. سابلیمینال ها یا پیام های پنهان Subliminal Message ترکیبی از موسیقی و تصاویر یا فیلم با روانشناسی می باشد که به صورت صوتی یا تصویری مستقیما به ضمیر ناخودآگاه نفوذ می کند. در سال ۱۹۵۷ برای اولین بار موضوع پیام های پنهان به صورت عمومی مطرح شد و دو محقق به نام جیمز ویکاری و فرانسیس تایر آزمایشاتی را در سینماهای آمریکا انجام دادند.

اولین استفاده ها از سابلیمینال مربوط به استفاده تبلیغاتی بود که در آگهی های تبلیغاتی برای ترغیب بینندگان و شنوندگان برای خرید و مصرف بیشتر محصول یا خدمات استفاده می شد. به این برنامه ها میتوانید عبارت های تاکیدی بدهید. برای ساخت پیام های سابلیمینال صوتی لازم است ابتدا یک فایل از عبارت های تاکیدی درست کنید. همسرم هر روز فایل ها را گوش می کرد اما من خیلی پیوسته انجام ندادم. یه گروه از محققان تو یه فروشگاه لیکور یه آزمایشی انجام دادن. برای مثال ابتدای تک تک حروف یک جمله عبارتی با معنای خاص را لحظه ای خاص از آن فیلم داشته باشد؛ یا برعکس حروف کلمات آن جمله باشد یا برعکس تک تک کلمات آن جمله و ….

سابلیمینال برای چه سنی مناسب است ؟ از نظر تئوری، بیننده میتواند چنین پیامی را به سرعت دریافت کند بدون اینکه متوجه شود دقیقا چه تصویر یا نشانهای را مشاهده کرده است. ۱- نمی توانید آن را تصور کنید و اصلا نمی دانید رانندگی با چنین اتومبیلی چه حسی دارد و اصلا داخل آن چه شکلی است. بذارید یک مثال بزنم: همین الآن چشمانتان را ببندید و تصور کنید پشت فرمان یک لامبورگینی اونتادور نشستید و دارید با آن رانندگی می کنید.

حد حدود یک سابلیمینال چقدر است؟ پیام های سابلیمینال به دلیل زیرآستانه ای یا اصطلاحا سابلیمینال بودن از فیلتر هایذهن خودآگاه عبور می کند ومستقیما وارد ذهن ناخودآگاه ما می شود. اما ذهن ناخودآگاه هم اطلاعات وارد شده را طبقه بندی می کند وبرخی از آن ها را اعمال نمی کند و مانند یک سری زباله های ذهنی برای همیشه در حافظه بلند مدت خودت نگه می دارد. ذهن ناخودآگاه با سابلیمینال مسیج اطلاعاتی را که حواس ما متوجه آنها نیست را دریافت می کند و آنها را ذخیره می کند.

دیدگاهتان را بنویسید