سابلیمینال چیست و چگونه کار می کند؟

هفته ای یک روز به خودتون استراحت دهید و سعی کنید گوش دادن به سابلیمینال را به یک عادت برای خودتان تبدیل کنید. صوت سابلیمینال به گونه ای توسط روانشناسان و موسیقیدان ها طراحی شده که ضمیر خودآگاه نتواند آن را درک و پردازش کند این صوت مستقیماً بر روی ضمیر ناخودآگاه ما تاثیر میگذارد.

در نظر آنان هرچند حواس پنجگانه دائما در حال ارسال اطلاعات جدید به مغز میباشند؛ اما این تنها راه برای رسیدن اطلاعات به مغز انسان نیست. اگرچه تغییر رفتاری از طریق اقدامات متعدد ایجاد شده است ، اما هنوز نمی دانیم که مغز چگونه تصاویر سابلیمینال را پردازش می کند.

صوت سابلیمینال آنقدر هوشمندانه طراحی شده است که ضمیر خودآگاه نمیتواند آن را درک کند اما این صوت به طور کامل توسط ضمیر ناخودآگاه درک و دریافت میشود. این پیام ها هم به صورت تصویر روی افراد تاثیر گذارند و هم به شکل صوت و موسیقی. سابلیمینال میتواند به صورت صوت یا تصویر باشد بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا در طراحی لوگو خود از سابلیمینال استفاده میکنند همینطور از این تکنیک در تبلیغات تلوزیونی و یا رادیویی استفاده میشود.

پیام زیرآستانهای شامل جمله «همین حالا به پلیس زنگ بزن» و همچنین نمایی از یک عینک بود. آنها در یک آزمایش پیگیری به این موضوع پرداختند. جاذبهها و فرهنگهای متنوع ایران باعث شده طی سالهای اخیر، ایده به نمایش گذاشتن این تنوع در فضاهای مختلف، رایج شود. من اکنون در حال لاغر شدن هستم! من برای هر کاری بهترین هستم . هر چه رویکرد آرامی به نتیجه داشته باشید، تغییرات سریع تر و بهتر رخ می دهد. بسیاری از مردم، شرکت های بزرگ دنیا مانند دیزنی و یا حتی شرکت ردبول رو به استفاده از امواج سابلیمینال محکوم میکنند.

روانشناسان در تبیین گستردگی قدرت ضمیر و ذهن ناخودآگاه میگویند: اگر ذهن خود را مانند یک تودهی یخی شناور در اقیانوس در نظر بگیرید. به نظر شما با چند تا عکس که با فتوشاپ میشه به سادگی آمادشون کرد میشه اثبات کرد که با سابلیمینال کسی رنگ چشمش تغییر می کنه یا مو در میاره؟

دیدگاهتان را بنویسید