سابلیمینال چیست و آیا واقعیت دارد؟

در کودکان این محدوده مقداری بیشتر و در بزرگسالان به دلیل آسیب هایی که به مرور زمان به آن وارد شده مقدار کمتر است و معمولا این محدوده از سمت فرکانسهای بالا یعنی از حدود ۲۰KHz کم میشود. با شناخت فایل های سابلیمینال و انطباق پیامهای همزمان در مغز روشی به نام سابلیمینال کشف شد که پیام ناخوداگاهی در یک پیام خوداگاهی مخفیانه وارد ذهن می شود تا نگهبان دروازه ضمیرناخودآگاه را فریب داده و وارد ناخوداگاه شود.

۱- آهنگ های سابلیمینال ، به شما انگیزه و اراده برای برنامه ی کاهش وزن می دهند و به قدرت ذهن شما برای رژیم غذایی و مقاومت در برابر وسوسه ها کمک خواهد کرد. شخص ورزشکاری که برای تقویت اندام خود هر روز مقدار زیادی غذا می خورد باید برای مسابقات وزن کشی یک تغییر اساسی در رژیم غذایی خود ایجاد نمایید. محققان در یک آزمایش دیگر به این موضوع پرداختند، آنها آزمایش مردند که آیا فعالیت مغز یا عملکرد رفتاری به دلیل ارائه تصویر سابلیمینال تغییر کرده است.

روش اثرگذاری فایل های سابلیمینال هم روی ذهن به همینگونه است. سابلیمینال یک دیدگاه در مورد پیام های ذهنی است که می توانند ذهن را کنترل کنند و بخش ناخودآگاه یا همان نیمه هوشیار آن را می پذیرد. به همین دلیل سایت های خیلی زیادی را دنبال فایل های سابلیمینال گشتم تنها سایت معتبرو علمی که فایل های سابلیمینال را داشت سایت دکتر بهشتیان بود. تحقیقات نشان داده است که تبلیغات سابلیمینال و سایر محرکهایی که برای تأثیرگذاری بر ما در خارج از آگاهی طراحی شدهاند، میتوانند این کار را انجام دهند، اما نه خیلی قدرتمند. داستان از این قرار است که در زمانهای خیلی دور هنگام جنگ یونانیان پس از ده سال محاصره تروا نتوانستند آن را به تصاحب آورند.

احتمالا شما هم داستان اسب چوبی جنگ تروآ را شنیده اید . فکر کنم تمام مردمی که معلولیت جسمی خاصی نداشته باشند بهراحتی میتوانند روی جدول راه بروند و آیا میتوانید روی چوبی محکم که بین دو برج قرار دادهشده است راه بروید؟ گفتنی است، محرکهای زیرآگهی و محرکهای آگاهانه قابل تشخیص میتوانند بدون اطلاع ما در صورت استفاده صحیح بر رفتار ما تأثیر بگذارند. شواهد تجربی برای فرضیه تأثیر محرکهای زیر آستانهای شنوایی بر رفتار انسان کافی نیستند. ناهشیار که فروید آن را به کوه یخ تشبیه می کند که بخش اعظم آن زیر آب قرار دارد، ساختار بسیار پیچیده ای دارد و به اصطلاح عامیانه، بسیار زیرک و باهوش است.

ولی در پشت پرده پیام های سابلیمینال (زیر آستانه شنوایی) قرار دارند که برای جذب ثروت روی ناهشیار شما تاثیر می گذارند. بنابراین در صورتی که در تهیه سابلیمینال هایی مانند سابلیمینال ثروت یا سابلیمینال زیبایی و یا هر سابلیمینال دیگری، دقت به خرج ندهید می تواند عوارض منفی روی ناهشیار شما بگذارد. بنابراین با تلقین های مستقیم و ساده نفوذ در ناخودآگاه ممکن نیست و می تواند باعث شود مکانیسم های دفاعی جدیدتری طراحی کند و مقاوم تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید